Jak wygląda sprzątanie w mieście Poznań?
przez Super User
w Blog
Odsłony: 957

Jedną z cech przypisywaną miastu Poznań jest zamiłowanie do porządku. Mieszkańcy tego miasta słynną ponoć z umiłowania czystości, a wynikać to ma z historycznych zaszłości, wpływu zaborcy pruskiego i słynnego niemieckiego „ordnung muss sein”.

Jedną z cech przypisywaną miastu Poznań jest zamiłowanie do porządku. Mieszkańcy tego miasta słynną ponoć z umiłowania czystości, a wynikać to ma z historycznych zaszłości, wpływu zaborcy pruskiego i słynnego niemieckiego „ordnung muss sein”. Potwierdzają to badania opisujące tożsamość poznaniaków. Sprzątanie jest tu wyssane z mlekiem matki. Jedna z anegdot opowiada o przedwojennym prezydencie Poznania Cyrylu Ratajskim, który podczas spacerów po mieście własnoręcznie zbierał papierki z chodników i  trawników. Nie powinno zatem dziwić, że w dwudziestym pierwszym wieku to właśnie Poznań stał liderem rynku usług mających na celu sprzątanie i utrzymanie porządku.

Na skutek przemian zachodzących w gospodarce, takich jak outsourcing usług, liczba firm w tej branży rośnie, a perspektywy rozwoju nadal wydają się być bardzo korzystne. Nie jest to jednak prosty biznes. Wbrew panującym powszechnie stereotypom sprzątanie wymaga kompleksowej wiedzy i doświadczenia. Z całą pewnością nie sprowadza się ono już tylko do pań biegających z mokrą ścierką i miotłą.

Mnogość materiałów wykończeniowych w biurach i mieszkaniach z jednej strony i bogata oferta środków czyszczących z drugiej, powodują że przed profesjonalną firmą stawia się wymóg zarówno umiejętności utrzymania czystości, ale również, a może przede wszystkim odpowiedni dobór środków czystości, tak aby nie zniszczyć sprzątanych powierzchni. Poznań jako miasto słynące z porządku, ale również z przedsiębiorczości w trafny sposób odpowiedział na popyt rynku. Lokalne firmy dostosowały się do standardów jakie stawia nowoczesne sprzątanie. Panująca na rynku konkurencja przyczynia się  do dalszego wzrostu jakości świadczonych usług, co jest korzyścią dla klienta.